Mėgstantiems gilinti žinias

Netyčia radau visai neblogą angliškų klasika tapusių knygų, susijusių su fizika, puslapiuką:

www.subplanck.com

Pvz., yra visa krūva Feinamno knygų, 10 tomų Landau ir Lifšico teorinės fizikos kurso. Daugumos knygų net bibliotekose nėra, o jei kokia ir yra, tai dažniausiai tik vienas vienetas pasitaiko, kurį kone su pirštinėm ir respiratoriumi vartyti liepia. Taigi, jei kam naktimis nesimiega ar šiaip teoretikai “nuo gimimo”, tokių knygučių pro akis nepraleis.

Tiesa, viskas patalpinta naudojant rapidshare.com tarnybą. A, dar turbūt sakysit, kad negražu pirataut? Galbūt ir negražu, bet ką daryti, jei tos knygos kainuoja iki kelių šimtų litų?

Ta pačia proga pasidalinsiu dar viena nebloga nuoroda (šiaip jau ji senokai žinoma, bet…): Masačusetso technologijos institutas dalinasi per 1800 ten dėstomų kursų. Ir ne šiaip dalinasi, o suteikia galimybę vos ne pilnavertiškai studijuoti: pateikiamos užduotys, teorija ar net testai/egzaminai (žinoma, be papildomos literatūros neišsiversi). O smagiausia, kad yra net vaizdo paskaitos! Kai kuriomis iš jų dar praėjusį pavasarį pasinaudojau. Galvojau šiaip pasižvalgysiu, o pasirodo dar ir naudos davė :)

Nuoroda: ocw.mit.edu/OcwWeb/web/courses/courses/index.htm

Turėtų praversti norintiems pagilinti savo žinias. Na, ir turintiems pakankamai laiko :)

Kultūrinis gyvenimas (10) arrow-right
Kitas įrašas

arrow-left Superlaidumas: magneto levitacija
Ankstesnis įrašas

 • shiny

  2008 February 14, 13:55 | Atsakyti

  Good to know! (: Nors šiaip Linkopinge universiteto bibliotekoj knygų pasirinkimas yra labai netgi neblogas (ypač lygininat su gimtuoju FF), bet vistiek kartais daug patogiau kompe turėt viską (:

 • banditaz

  2008 February 14, 15:05 | Atsakyti

  Būtent :) Nors man spausdinta knyga iš viso yra idealiausias variantas…

 • Blogorama #337 : nežinau.lt

  2008 February 14, 21:50 | Atsakyti

  […] tiek techninės naudos: Padrikos mintys ieško studijoms pagelbėsiančių knygų internete, INferno turi patarimų Vista vartotojams, Web padangė pasakoja, kaip išjungti AutoPlay, o […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>